Office 365 dla firm – narzędzie idealne?

Czy Office 365 to idealne rozwiązanie dla każdej firmy? Jakie oferuje rozwiązania oraz czy jest bezpieczne? Przeczytaj o tym w naszym najnowszym artykule i sprawdź sam!

Większości użytkownikom komputerów i urządzeń mobilnych Microsoft głównie kojarzy się jako producent najpopularniejszego systemu komputerowego Windows oraz równie popularnych programów MS Office. Tymczasem coraz większą popularność zdobywa Office 365 - kompleksowe rozwiązanie chmurowe dla firm z sektora MŚP.

aplikacje w pakiecie office 365

Office 365 – historia powstania i rozwoju

W obliczu rosnącej konkurencji ze strony podobnej usługi Google Apps, w 2011 r. Microsoft zaprojektował platformę Office 365, aby połączyć istniejące już usługi online jak np. Business Productivity Online Suite w usługę w chmurze obejmującą Exchange Server (dla poczty e-mail), SharePoint (dla wewnętrznych sieci społecznościowych oraz współpracy pracowników firm) oraz Lync, czyli obecny Skype dla firm (do komunikacji, VoIP i konferencji).

Początkowo uruchomiono plany tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw. W planie dla małych firm oferowano pocztę e-mail Exchange, SharePoint Online, Lync Online, hosting przez SharePoint i Office Web Apps, a plan korporacyjny zawierał także licencje na użytkownika dla oprogramowania Office 2010 Professional Plus i wsparcie telefoniczne 24/7. Po oficjalnym uruchomieniu usługi klienci Business Productivity Online Suite mieli 12 miesięcy na zaplanowanie i przeprowadzenie migracji z BPOS na platformę Office

Wraz z wydaniem pakietu Office 2013, została uruchomiona zaktualizowana wersja platformy. Programy pakietu MS Office zostały zaktualizowane do najnowszych wersji, a Microsoft rozszerzył usługę Office 365 o nowe plany, takie jak Small Business Premium , Midsize Premium i Pro Plus.

Wprowadzono również nowy plan Office 365 Home Premium skierowany do użytkowników domowych, który oferował dostęp do pakietu Office 2013 dla maksymalnie pięciu komputerów, wraz z rozszerzoną pamięcią OneDrive i 60 minutami rozmów Skype miesięcznie. Wprowadzono również pierwszą wersję Office 365 dla edukacji.

Rozwój oferty

Pod koniec 2013 r. Microsoft zaprezentował Power BI, pakiet narzędzi analizy biznesowej i samoobsługowych narzędzi do eksploracji danych dla Office 365. W marcu 2014 r. Microsoft ogłosił, że zmieni nazwę planu „Home Premium” na „Home” i doda nowy plan „Personal” dla pojedynczych użytkowników. Te nowe opcje zostały oficjalnie wprowadzone na rynek 15 kwietnia 2014 r.

Kolejną nową funkcjonalnością wprowadzoną do pakietu został Planner, program umożliwiający użytkownikom tworzenie planów, przypisywanie zadań, udostępnianie plików, komunikowanie się i współpracę z innymi użytkownikami oraz otrzymywanie aktualizacji postępu zadań.

Producent postanowił również znacząco zwiększyć rozmiar usługi OneDrive z 20 GB, do aż 1 TB na użytkownika.

Office 365 – jak może pomóc w rozwoju Twojego biznesu?

Główną zaletą rozwiązania chmurowego Microsoftu jest z całą pewnością jego mobilność. Każdy z zakupionych pakietów przypisywanych jest nie do urządzenia, tylko do użytkownika, który może korzystać z niego na 5 różnych urządzeniach jednocześnie! Pozwala to na pracę w dowolnym miejscu i czasie.
Wystarczy tylko dostęp do Internetu, aby móc korzystać z pełnego pakietu MS Office, przeglądać i edytować pliki współdzielone z Twoimi współpracownikami czy pobrać najnowszą wersję oferty dla klienta, nawet gdy nie masz przy sobie swojego służbowego laptopa.

Firmowy e-mail i kalendarz

W ramach pakietów Business Essentials oraz Business Premium możesz korzystać ze skrzynki mailowej o pojemności 50 GB dla każdego konta, przy której będziesz mógł użyć swojej firmowej domeny. Posiada ona zaawansowane filtry antyspamowe, które zwalczają niechciane wiadomości w niemal 100%.
Kolejna funkcjonalność, która znacząco ułatwia pracę w każdej firmie to współdzielony kalendarz. Utwórz kalendarz rezerwacji służbowych samochodów czy też wykorzystaj go do zarządzania nieobecnościami pracowników i ich urlopami.

Współdzielenie plików

Dzięki usłudze SharePoint współdzielenie plików w ramach firmy nigdy nie było prostsze!
Powala ona na utworzenie wielozadaniowej platformy, która:

  • pozwala na tworzenie witryn zespołowych
  • pomaga we współpracy między pracownikami
  • stwarza miejsce do przechowywania plików i dokumentów
  • ułatwia wyszukiwanie zawartości
  • automatyzuje procesy wewnątrz firmy

SharePoint umożliwia również edycję jednego dokumentu wielu osobom jednocześnie.
Jest to ciekawa alternatywa dla firmowych macierzy, udziałów sieciowych i nie wymaga połączenia VPN do pracy zdalnej.

przykładowa strona startowa aplikacji SharePoint

przykładowa strona startowa aplikacji SharePoint

Do przechowywania i jednocześnie współdzielenia większych plików możemy wykorzystać aplikację OneDrive. Każdy użytkownik otrzymuje 1TB przestrzeni (z możliwością zwiększenia do 5TB). Dostęp do przechowywanych tam plików jest możliwy z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.
Umożliwia również udostępnianie plików na zewnątrz z opcją weryfikacji, komu zostały udostępnione.

Komunikacja wewnątrz firmy oraz z klientami

Aplikacja Teams jest komunikatorem wewnątrz firmowym, pozwalającym na komunikacje w trybie chat rozmowy audio-wideo, przesyłanie plików oraz planowanie spotkań, dzięki synchronizacji z firmowym kalendarzem.

Skype dla firm umożliwia z kolei organizacje spotkań online z klientami i wideokonferencje w jakości HD nawet dla 250 osób!

Organizacja pracy firmy

Jedna z najbardziej cenionych aplikacji pakietu Office 365, czyli Planner, pozwala na sprawne zarządzanie zadaniami w wewnątrz Twojej organizacji.

Pozwala ona m.in. na tworzenie zadań, przypisywanie do nich pracowników oraz kontrole postępu prac. Pozwali to zaoszczędzić mnóstwo czasu i znacznie ułatwi prace w Twojej firmie!

office 365 planner

Przykładowy pulpit aplikacji Planner

Office 365 – czy jest bezpieczny?

Na to pytanie jest krótka odpowiedź. TAK! Wszystkie dane przechowywane w chmurze Microsoftu są szyfrowane a twoja poczta chroniona przez system antyspamowy o skuteczności 99%! Dzięki aplikacji OneDrive możesz stworzyć automatyczny backup najważniejszych plików, chroniąc swoje dane przed ich utratą w przypadku awarii sprzętu.

Office 365 jest zgodny z najważniejszymi normami i przepisami międzynarodowymi, regionalnymi i branżowymi, oferując ponad 1000 mechanizmów kontroli zabezpieczeń i prywatności odpowiadających wymaganiom ponad 25 najważniejszych świadectw zgodności!

W razie jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z pomocy technicznej dostępnej 24h/7!

Nasza oferta 

Jako wieloletni partner firmy Microsoft  oferujemy:

formularz kontaktowy

Następny post Poprzedni post