fbpx

Outsourcing IT dla małych i średnich przedsiębiorstw – czemu warto ?

Przeczytaj o tym czemu właścicielom firmy z sektora MŚP opłaca się powierzyć firmom zewnętrznym opiekę nad infrastrukturą IT!

Każdy właściciel firmy z sektora MŚP chce poświęcać jak najwięcej środków oraz czasu na rozwój produktów lub usług swojej firmy. Równocześnie muszą oni pamiętać o budowie infrastruktury IT, którą będzie można rozbudowywać wraz z nowymi potrzebami firmy, oraz, która umożliwi sprawną pracę pracowników i obsługę klientów.
Jeśli skupiasz się wyłącznie na rozwoju produktów lub usług, prawdopodobnie nie masz wystarczająco dużo czasu bądź też wiedzy, aby zapewnić odpowiednie wsparcie informatyczne dla Twojej firmy.

Odpowiedzią na ten problem jest powierzenie opieki informatycznej Twojej firmy podmiotowi zewnętrznemu,
czyli tak zwany outsourcing usług IT.

Outosurcing IT - co to właściwie znaczy?

Usługa outsourcingu IT obejmuje realizację przez zewnętrzną firmę szerokiego zakresu działań powiązanych między innymi z urządzeniami komputerowymi czy wykorzystywanymi w pracy programami i aplikacjami.
W zależności od potrzeb danej firmy, usługa ta wykonywana jest w określonym zakresie godzin, bądź też całodobowo.

Outsourcing IT – jakie obszary wymagają wsparcia?

Małe i średnie przedsiębiorstwa zazwyczaj wymagają wsparcia i usług IT w następujących obszarach:

 • Obsługa sprzętu
 • Bezpieczeństwo IT firmy
 • Tworzenie, aktualizowanie i konserwacja stron internetowych
 • Implementacje oprogramowania
 • Problemy związane z oprogramowaniem
 • Codzienne wsparcie techniczne
 • Tworzenie kopii zapasowej firmy

Korzyści z outsourcingu usług IT

Zwiększona konkurencyjność

W dzisiejszych czasach konkurencja jest na porządku dziennym w każdym biznesie. Powierzenie opieki IT podmiotowi zewnętrznemu pomaga małej firmie zmniejszyć koszty
i bardziej skoncentrować się na najważniejszych aspektach, takich jak rozwój firmy, działania handlowe i marketing.
Ponadto nie musisz zatrudniać ani szkolić większej liczby pracowników.

Obniżenie kosztów

Doświadczony partner IT pomoże dobrać sprzęt IT dopasowany do potrzeb Twojej firmy. Być może nie ma potrzeby, aby utrzymywać kosztowną infrastrukturę serwerową w Twojej firmie, a idealne dla okaże się rozwiązanie chmurowe? Doświadczenie i wiedza Twojego partnera IT może przynieść Ci wiele oszczędności!

Szeroki zakres usług IT

Firmy świadczące usługi outsourcingu IT oferują szeroki zakres usług związanych z IT, od zadań komputerowych, po złożone problemy z siecią. Twoja firma może korzystać z usług outsourcingu w celu rozwiązywania tych problemów, zarówno związanych z oprogramowaniem,
jak i sprzętem.

Często zdarza się, ze partnerzy także monitorują na bieżąco systemy informatyczne klientów, aby upewnić się, że nie występują w nich żadne poważne problemy, a rutynowa konserwacja jest wykonywana regularnie.

Zwiększona wydajność

Niewielki zespół pracowników nie ma wystarczających zasobów (wiedzy, doświadczenia, umiejętności i czasu), aby konkurować z firmami świadczącymi usługi informatyczne. Te umiejętności są niezbędne do utrzymania sprzętu (komputerów, drukarek itp.) i oprogramowania (systemy operacyjne, serwery itp.). Specjaliści IT są o wiele bardziej doświadczeni i skuteczni w dostosowywaniu firmy do optymalnej wydajności w każdych warunkach.

Wydajność pracy

Wielu właścicieli małych firm spędza za dużo czasu na przydzielaniu obowiązków pracownikom, którzy nie specjalizują się w pracach informatycznych. Zamiast spędzać czas na pracy nad tym, do czego zostali zatrudnieni, martwią się problemami informatycznymi, z którymi mają niewielkie lub żadne doświadczenie.

Dostawcy usług IT mogą zagwarantować, że ich klienci mają zawsze pełne wsparcie techniczne i pomoc, której potrzebują.
Dzięki czemu Twoi pracownicy mogą w 100% skupić się na swojej pracy.

Zmniejszenie ryzyka

Nadążanie za technologią wymaganą do prowadzenia firmy jest kosztowne i czasochłonne. Ponieważ profesjonalni zewnętrzni dostawcy IT współpracują z wieloma klientami i muszą przestrzegać najlepszych praktyk branżowych, zazwyczaj wiedzą, co jest właściwe, a co nie. Ten rodzaj wiedzy i doświadczenia dramatycznie zmniejsza ryzyko podjęcia kosztownych błędnej decyzji.

Outsourcing IT - nasza oferta i doświadczenie

Na rynku IT funkcjonujemy już od ponad 25 lat. W tym czasie wiele firm z sektora MŚP powierzyło nam opiekę nad swoją infrastrukturą IT. Możemy pochwalić się wieloma udanymi realizacjami takich usług, jak chociażby przy współpracy z firmą GoodFood czy OSW Poznań

W ramach outsourcingu IT dla firm oferujemy m.in.:

 • administrację serwerów firmowych
 • monitoring sieci IT klienta
 • audyt bezpieczeństwa IT firmy
 • szybką reakcję na zgłoszenia
 • wsparcie informatyczne w godzinach pracy Twojej firmy
 • i wiele innych

Przykład monitoringu sieci IT

Przykładowy obraz z monitoringu sieci IT (kliknij aby powiększyć)

Sprawdź również naszą pełną ofertę outsourcingu IT i dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

formularz kontaktowy outsourcing it

Następny post Poprzedni post