fbpx

Office 365 dla firm – narzędzie idealne?

Czy Office 365 to idealne rozwiązanie dla każdej firmy? Jakie oferuje rozwiązania oraz czy jest bezpieczne? Przeczytaj o tym w naszym najnowszym artykule i sprawdź sam!

Większości użytkownikom komputerów i urządzeń mobilnych Microsoft głównie kojarzy się jako producent najpopularniejszego systemu komputerowego Windows oraz równie popularnych programów MS Office. Tymczasem coraz większą popularność zdobywa Office 365 - kompleksowe rozwiązanie chmurowe dla firm z sektora MŚP.

Office 365 – historia powstania i rozwoju

W obliczu rosnącej konkurencji ze strony podobnej usługi Google Apps, w 2011 r. Microsoft zaprojektował platformę Office 365, aby połączyć istniejące już usługi online jak np. Business Productivity Online Suite w usługę w chmurze obejmującą Exchange Server (dla poczty e-mail), SharePoint (dla wewnętrznych sieci społecznościowych oraz współpracy pracowników firm) oraz Lync, czyli obecny Skype dla firm (do komunikacji, VoIP i konferencji).

Początkowo uruchomiono plany tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw. W planie dla małych firm oferowano pocztę e-mail Exchange, SharePoint Online, Lync Online, hosting przez SharePoint i Office Web Apps, a plan korporacyjny zawierał także licencje na użytkownika dla oprogramowania Office 2010 Professional Plus i wsparcie telefoniczne 24/7. Po oficjalnym uruchomieniu usługi klienci Business Productivity Online Suite mieli 12 miesięcy na zaplanowanie i przeprowadzenie migracji z BPOS na platformę Office

Wraz z wydaniem pakietu Office 2013, została uruchomiona zaktualizowana wersja platformy. Programy pakietu MS Office zostały zaktualizowane do najnowszych wersji, a Microsoft rozszerzył usługę Office 365 o nowe plany, takie jak Small Business Premium , Midsize Premium i Pro Plus.

Wprowadzono również nowy plan Office 365 Home Premium skierowany do użytkowników domowych, który oferował dostęp do pakietu Office 2013 dla maksymalnie pięciu komputerów, wraz z rozszerzoną pamięcią OneDrive i 60 minutami rozmów Skype miesięcznie. Wprowadzono również pierwszą wersję Office 365 dla edukacji.

Rozwój oferty

Pod koniec 2013 r. Microsoft zaprezentował Power BI, pakiet narzędzi analizy biznesowej i samoobsługowych narzędzi do eksploracji danych dla Office 365. W marcu 2014 r. Microsoft ogłosił, że zmieni nazwę planu „Home Premium” na „Home” i doda nowy plan „Personal” dla pojedynczych użytkowników. Te nowe opcje zostały oficjalnie wprowadzone na rynek 15 kwietnia 2014 r.

aplikacje w pakiecie office 365

Kolejną nową funkcjonalnością wprowadzoną do pakietu został Planner, program umożliwiający użytkownikom tworzenie planów, przypisywanie zadań, udostępnianie plików, komunikowanie się i współpracę z innymi użytkownikami oraz otrzymywanie aktualizacji postępu zadań.

Producent postanowił również znacząco zwiększyć rozmiar usługi OneDrive z 20 GB, do aż 1 TB na użytkownika.

Office 365 – jak może pomóc w rozwoju Twojego biznesu?

Główną zaletą rozwiązania chmurowego Microsoftu jest z całą pewnością jego mobilność. Każdy z zakupionych pakietów przypisywanych jest nie do urządzenia, tylko do użytkownika, który może korzystać z niego na 5 różnych urządzeniach jednocześnie! Pozwala to na pracę w dowolnym miejscu i czasie.
Wystarczy tylko dostęp do Internetu, aby móc korzystać z pełnego pakietu MS Office, przeglądać i edytować pliki współdzielone z Twoimi współpracownikami czy pobrać najnowszą wersję oferty dla klienta, nawet gdy nie masz przy sobie swojego służbowego laptopa.

Firmowy e-mail i kalendarz

W ramach pakietów Business Essentials oraz Business Premium możesz korzystać ze skrzynki mailowej o pojemności 50 GB dla każdego konta, przy której będziesz mógł użyć swojej firmowej domeny. Posiada ona zaawansowane filtry antyspamowe, które zwalczają niechciane wiadomości w niemal 100%.
Kolejna funkcjonalność, która znacząco ułatwia pracę w każdej firmie to współdzielony kalendarz. Utwórz kalendarz rezerwacji służbowych samochodów czy też wykorzystaj go do zarządzania nieobecnościami pracowników i ich urlopami.

Współdzielenie plików

Dzięki usłudze SharePoint współdzielenie plików w ramach firmy nigdy nie było prostsze!
Powala ona na utworzenie wielozadaniowej platformy, która:

  • pozwala na tworzenie witryn zespołowych
  • pomaga we współpracy między pracownikami
  • stwarza miejsce do przechowywania plików i dokumentów
  • ułatwia wyszukiwanie zawartości
  • automatyzuje procesy wewnątrz firmy

SharePoint umożliwia również edycję jednego dokumentu wielu osobom jednocześnie.
Jest to ciekawa alternatywa dla firmowych macierzy, udziałów sieciowych i nie wymaga połączenia VPN do pracy zdalnej.

przykładowa strona startowa aplikacji SharePoint

przykładowa strona startowa aplikacji SharePoint

Do przechowywania i jednocześnie współdzielenia większych plików możemy wykorzystać aplikację OneDrive. Każdy użytkownik otrzymuje 1TB przestrzeni (z możliwością zwiększenia do 5TB). Dostęp do przechowywanych tam plików jest możliwy z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.
Umożliwia również udostępnianie plików na zewnątrz z opcją weryfikacji, komu zostały udostępnione.

Komunikacja wewnątrz firmy oraz z klientami

Aplikacja Teams jest komunikatorem wewnątrz firmowym, pozwalającym na komunikacje w trybie chat rozmowy audio-wideo, przesyłanie plików oraz planowanie spotkań, dzięki synchronizacji z firmowym kalendarzem.

Skype dla firm umożliwia z kolei organizacje spotkań online z klientami i wideokonferencje w jakości HD nawet dla 250 osób!

Organizacja pracy firmy

Jedna z najbardziej cenionych aplikacji pakietu Office 365, czyli Planner, pozwala na sprawne zarządzanie zadaniami w wewnątrz Twojej organizacji.

Pozwala ona m.in. na tworzenie zadań, przypisywanie do nich pracowników oraz kontrole postępu prac. Pozwali to zaoszczędzić mnóstwo czasu i znacznie ułatwi prace w Twojej firmie!

office 365 planner

Przykładowy pulpit aplikacji Planner

Office 365 - czy jest bezpieczny?

Na to pytanie jest krótka odpowiedź. TAK! Wszystkie dane przechowywane w chmurze Microsoftu są szyfrowane a twoja poczta chroniona przez system antyspamowy o skuteczności 99%! Dzięki aplikacji OneDrive możesz stworzyć automatyczny backup najważniejszych plików, chroniąc swoje dane przed ich utratą w przypadku awarii sprzętu.

Office 365 jest zgodny z najważniejszymi normami i przepisami międzynarodowymi, regionalnymi i branżowymi, oferując ponad 1000 mechanizmów kontroli zabezpieczeń i prywatności odpowiadających wymaganiom ponad 25 najważniejszych świadectw zgodności!

W razie jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z pomocy technicznej dostępnej 24h/7!

Office 365 - nasza oferta 

Jako wieloletni partner firmy Microsoft  oferujemy:

formularz kontaktowy

Następny post Poprzedni post